Новости

«Об’єктивНА історія»

5 жовтня 2017 року відкрито фотовиставку «Об’єктивНА історія». В її основі – фотознімки воїнів УПА з Яворівського архіву, які дивом збереглися, та фото українських воїнів з війни на Сході України.

Основна сюжетна лінія світлин нового проекту – часові паралелі між захисниками рідної землі на відстані 70 років. Зафіксовані фотографами-професіоналами та аматорами в різний час герої світлин кохають, відпочивають після бойового походу, жартують, упорядковують тимчасове пристанище, очікують на ворога, прощаються з полеглими побратимами тощо. Вони не перетнулися в часі, проте випромінюють однакові емоції.

У рамках проекту «Музейна платформа історика» Василь Гуменюк детально розповів студентам-історикам та майбутнім фахівцям із фотомистецтва про унікальну історію Яворівського фотоархіву УПА, його вивчення та оприлюднення. Важливо, що завдяки кропіткій праці науковця із понад двохсот знайдених у землі зображень третину вдалося розпізнати та персоніфікувати. У своєму виступі історик зазначив: «Слава Україні! Її героїчним жертовним силам усіх часів. Зараз вони як ніколи актуальні у нашому сьогоденні».

Отож, Яворівський архів сьогодні є важливим історичним джерелом із теми історії УПА. Василь Гуменюк презентував науковцям Національного музею історії України у Другій світовій війні електронні копії знімків, які поповнили фондозбірню та стануть актуальним об’єктом нових музейних проектів.

Виставка розміщена в Національному музеї історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27).

Джерело: photospilka.com

Добавить коментарий
Новости могут комментировать только зарегистрированые пользователи