Статьи

Фотосушка

Я вам розкажу про першокласницю, якій в цьому році збиратися до школи. Вона уже помандрувала світом, хоча народилася у Санкт-Петербурзі. Вона допомагала сотням людей милувалися гарними фото безкоштовно і вони навіть забирали їх з собою додому. Хтось з її допомогою отримав перший дебют у ролі фотографа, а хтось у ролі моделі. Дехто прочитав слова на зворотному боці світлини і посміхнувся, а хтось на все життя закохався у фотографію. Цю дівчинку звати – Фотосушка, і можливо ви її навіть бачили.

Наші батьки, для яких наявність в сім’ї фотоапарату була щастям, навіть не задумувалися як усе складеться в майбутньому. Чи думай якийсь Іван Максимович ідучи у ванну вішати нову фотографію, щоб вона просохла, що через багато років теж саме буде робити його син або онук, але вже у іншому місці. У наш час коли для фото потрібно пару секунд, щоб витягти з кишені телефон і натиснути на кнопку на екрані, видається дивним саме висловлювання «сушити фотографії».

Але таке явище як фотосушка стає популярнішим з кожним не те що роком, а я б сказала, навіть з кожним місяцем. І це не видається дивним, адже люди обожнюють фотографувати і спілкуватися, здобувати нові враження. А де це все отримати як не на фотосушці?

Фотосушка – це проект з обміну фотографіями, який проводиться на відкритій місцевості, переважно у парках, скверах, на майданах, але також може бути і в приміщені. Він включає в себе виставку фотографій, але не в звичайному музейному форматі, а в дещо іншому. Фото за прищепки вішаються на мотузку, яка зав’язана між двома тримачами. Цей процес нагадує, сушіння фотографій, які тільки-но проявили. Але насправді ж ці фото вже давно зроблені і приносяться людьми, навіть немаючими, якогось великого і професіонального досвіду фотографа. Фото може принести кожен бажаючий, на зворотній стороні залишивши свій підпис, побажання, будь-що. Фотографію, що сподобалась, можна забрати собі натомість лишивши свою. Не допускаються до фотосушки фото, які містять сцени насильства або мають антиморальній характер. Сушки можуть тривати, як протягом декількох годин, так і протягом декількох днів. Здебільшого вони присвячуються певній події.

Це почалося фактично 7 років тому, коли Андрій Кеззін та Ольга Луветау вирішили організувати першу фотосушку в Санкт-Петербурзі. І вона настільки сподобалась людям і настільки прижилася, що в цьому році їй уже сім років, як вік першокласниці, що збирається до школи. Перший такий проект відбувся у Санк-Петербурзі. Після Санкт-Петербургу подібні виставки повторювали й інші міста такі, як Київ, Лондон, Сан-Франциско. Зараз здається не залишилося жодного міста в Україні де б не проводили фотосушки. Здебільшого вони  присвячуються містам їх вулицям, людям, їх життю.

Правами ідеї, формату та логотипом володіють Андрій Кеззін та Ольга Луветау. Потрібно пам’ятати, що Сушка це авторський проект.

З усіх нещодавніх фотосушок можна згадати найбільш значимі, що проводилися в Україні. Певно найбільш масштабна фотосушка розташовувалася у самому серці нашої країни, на Майдані Незалежності.  Вона називалася «Весвітній вернісаж» і проходила у березні 2017 року.

Також 9-10 березня у парку Шевченка (Київ) відбулася фотосушка присвячена річниці великого Кобзаря. Люди не залишилися байдужими до фотографій розміщених на мотузках, також свідками цієї події стало багато студентів, які йшли з університету або в нього.

Загалом такі виставки присвячуються різним темам: певному місту, героям Майдану й АТО, дітям, закоханим та ще багато чому.

Цей формат фотовиставки буде розвиватися в майбутньому, адже існують зацікавлені у ньому люди і ті хто захоплюється фотографією.

Фотосушка – це досвід для фотохудожника, який може почути думки про свої фото, дізнатися оцінку інших фотографів. На сушці фотограф теж може фотографувати, він може побачити модель, або якийсь сюжет який у подальшому зобразить на своїх фото. Ті ж хто приходить лише подивитися на фотографії, має можливість побачити на фото такі місця і такі сюжети, які він ніколи не бачив у житті. І сушки досить таки привабливий та ефективний спосіб комунікації серед молоді. Також фотосушка переносить мистецтво на вулиці. Тепер для того, щоб помилуватися гарними фотографіями та навіть взяти собі наймилішу не треба йти до музею. Варто лише вийти з дому та піти за певною адресою. І по суті місце проведення сушки не вельми важливе, але чим більше простір і чим жвавіше там, тим більше людей зможе побачити фото.

Наша дівчинка продовжує рости й розвиватися і далі про неї буде знати ще більше людей, а також вони будуть приносити свої фото і обмінюватися ними. Фотосушка проект, що популяризує мистецтво і робить мистецтвом просту фотографію зроблену вчора ввечері, але зроблену з душею.

Ольга Карлова

Добавить коментарий
Новости могут комментировать только зарегистрированые пользователи