Статьи

Трилер у Манілі

Навіть тому хто не захоплюється спортом і майже нічого не знає про бокс ці фото будуть знайомими. На них зображений двобій найлегендарніших боксерів Мохаммеда Алі і Джо Фрейзера. Ці фото стали настільки популярними після цього поєдинку, що вважаються найвідомішими спортивними фотографіями.

Трилер у Манілі

Бій відбувся 1 жовтня 1975 року, йому передували декілька двобоїв цих самих боксерів, у Нью-Йорку  1971 і 1974 роках. Але згадувана подія сталася у Манілі столиці Філіппін.

Цьому поєдинку була дана назва «Бій століття». І саме у цьому двобої остаточно вирішилась суперечка між Алі та Фрейзером. Переміг важкою ціною Мохаммед Алі, до того один раз програвши у 1971році і один раз вигравши у 1974 році Джо Фрейзера.

Тоді у жовтні зібралося  багато глядачів, які чекали справжнього шоу. І вони його дочекалися, вони стали глядачами найлегендарнішого бою за всю історію боксу. Він тривав 14 раундів, і був дуже жорстоким. Обидва боксери хотіли отримати перемогу у вирішальному двобої, адже до цього рахунок їх поєдинків становим 1:1, і саме тоді вирішувалася доля чемпіонського пояса.

Трилер у Манілі

Саме Джо Фрейзеру вперше у своїй спортивній кар’єрі програв Мохаммед Алі у 1971 році, і саме Фрейзера Алі назвав найвеличнішим боксером після себе.

Назва «Трилер у Манілі», цьому двобою була дана Мохаммедом, напередодні бою. Він вів дуже агресивну рекламну кампанію проти Фрейзераза, за яку потім вибачився. Подібні рекламні кампанії і акції були не лише візитною карточкою ідола світового боксу, але вони були і частиною його формули успіху. Шалена впевненість у собі, непохитна віра у свої сили і безліч перемог зробили Алі таким, як ми його знали і яким ми його полюбили, ним дуже захоплювалися глядачі.

Трилер у Манілі

А фотографії Мохаммеда і Джо були зроблені під час бою, потім вони потрапили на обкладинки періодичних видань і після цього стали відомими. Їх використовували не лише для преси  1975 року, але і для більш пізніх видань. І кожна біографія Мохаммеда Алі, або згадка його у журналах та газетах не обходилась без цих світлин.

Ольга Карлова

Добавить коментарий
Новости могут комментировать только зарегистрированые пользователи